LASTE PROBLEEM 25.10.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere !
Meil on selline probleem ,et oleme proovinud last saada peaaegu aasta.
Abikaasa käis spermaanalüüsi tegemas.
Kus selgus,et on kusagil põletik ja tal on ka veenilaiend.
Spermatosoidide liikuvus hea ja kogus oli 75%,aga nad on kõik defektiga.
Raviks määrati vasonit , indomet-ratiopharm ja e-vitamiin.
Ise olen tarvitanud 5 aastat tablette.Lasin teha ka ise analüüsid need on kõik korras mingit ravi ei vaja.
Olen ise mures abikaasa pärast,kas see on väga tösine probleem.
Ette tänades.A

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mehel on olemas kaks olulist ja ka ravitavat viljatuse põhjust. Positiivne on see, et sperma põhinäitajad on ilmselt suhteliselt head. Tulemustes on teil küll midagi viltu (kogus ei saa olla %-s), aga usun et arst seletas asjad lahti. Indometatsiiniga saab siiski ravida vaid kõige leebemaid põletikke.
Probleemi analüüsiks/mõistmiseks oleks vaja siiski täielikke andmeid (sperma, hormoonid, läbivaatus, põletikunäitajad).
Edu soovides
Margus Punab