alkoholi ja narkootiliste ainete mõju. 29.09.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

kuidas mõjutavad alkohol ja narkootilised ained seemnerakke ja kui pika aja möödudes alkoholi ja nark. ainete tarbimisest võiks mõelda viljastamisele?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mõõdukas kogus alkoholi ja mõõdukamaid narkoorikume mehe viljakust suurel määral ei häiri. Kui tegemist on sõltuvuseni jõudnud liigkasutamisega, siis oleks hea pidada 3-4 kuuline paus. Kroonilise alkoholismi puhul võib organismi ja ka viljakuse taastumine aega võtta isegi pool aastat.
Edu soovides
Margus Punab