Trihhomonoos 30.08.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mureks on trihomonoos. Olime mehega ravil. Pärast ravi (mehel ainult peale 3 korda) oli PCR analüüs puhas. Poolaastat hiljem hakkasid mehel jälle kaebused, läks arsti juurde, Hiiu haiglas (neil tehakse külvimeetodil vist) avastati trihhomonoosi jälle. Olen shokkis. Minul ei olnud vahepeal uusi partnereid, mehel tema väitel samuti. Mis nüüd teha? Mõistan, et uut ravikuuri tuleb jälle teha. Kuid kas on võimalik, et viimase analüüsi tulemus on vale, kuna on tehtud külvimeetodil ja mehel on äkki mingi teine haigus, mida võib anult meestearst tuvastada? Olen väga tänulik vastuse eest!
Lugupidamisega, Marina

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kirjeldatud muret on väga raske lahendada. Ainus tee on teha uus korrektne uuringute kompleks parimate kättesaadvate meetoditega. Kroonilist ja ravile raskesti alluvat trihhomonoosi esineb, kuid õnneks siiski suhteliselt harva. Sageli kaasneb sellele ka prostatiit.
Soovitavate uuringute kohta leiate lisainformatsiooni portaali sektsioonist Tasub teda / Kiiruuringud meestele.
Edu soovides
Margus Punab