Mul on krüptohism 29.08.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Mul on munand kas kõhuõõnes või kubeme piirkonnas. Kas elul on üldse mõtet või saab seda ravida? Kas peab tegema hormoonset ravi või kirurgilise operatsiooni? Kuhu peaks pöörduma?

Tänan!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ei tasu nii pessimistlik olla?

Munandi laskumishäire esineb 1-2% meestest. Enamik ravitakse juba varases nooruses. Kui see on jäänud tegemata, tuleb probleem lahendada võimalikult kiiresti.

Teie puhul peab kõigepealt selgitama, kas ja kus munand üldse on. Suure tõenäosusega vajate väikest operatsiooni munadi õigesse kohta toomiseks või siis selle eemaldamiseks. Kosmeetilise efekti saavutamiseks võib panna munadi proteesi.

Mingil juhul ei tohiks uuringuid ja ravi tegemata jätta, sest laskumata munaditega meestel on pea 10 korda kõrgem risk haigestuda munadi vähki.

Minu vastuvõtu kontaktandmed on põhilehel.

Edu soovides

Margus Punab