Pollutsioonid 24.08.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere dr Punab!

Sirvides siin eelnevaid küsimusi ja vastuseid sattusin lugema küsimust pollutsioonide kohta, kus ütlete, et organismis toodetu peab ju kuidagi välja pääsema ning et kui ei ole seksuaalelu, siis reguleeritakse asja iseeneslike seemnepursetega. Samuti, et hea tervise juures toimuvad pollutsioonid kõrge eani.
Isiklikult olen 28 aastane ning viimase kolme kuu jooksul pole olnud seksuaalselt ühelgi viisil aktiivne, kuid samas pole toimunud ka iseeneslikke seemnepurskeid.
Kas selline olukord võib viidata mingisugusele haigusele? Millisele? Kui ei, siis kuhu minu "toodang" saanud on? Või on kolm kuud liialt lühike aeg, et see pollutsioone esile kutsuks?

Ette tänades ning edu soovides.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Iga inimene on erinev. Mõjutab organismi hormonaalne tase - mida kõrgem testosterooni tase, seda enam toodetakse seemnevedelikku. Teiseks mõjutab ka organismi energeetiline nivoo - kui ikka kogu energia kulutatakse (tavaliselt tööl) ära, siis jääb keha vaeslapse ossa.
Kui olete 28.a, seemnepurskeid pole 3 kuud olnud, ideelist tsölibaati ei pea, siis peaksin seisu vist küll veidi muretekitavaks.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Pollutsioonid

Tere! Olen 25 aastane noormees, suguelu on hetkel ebaregulaarne. Onaneerin samuti ebaregulaarselt. Enamasti ei ole onaneerimisaktiivsus seotud muu sugueluga. Nii on vahel tekkinud päris pikke pause ning ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Organismis toodetu peab ju ikka välja pääsema. Kui ei ole seksuaalelu, siis reguleeritakse asja iseeneslike seemnepursetega. Hea tervise juures toimuvad pollutsioonid kõrge eani välja.
Edu soovides
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: