tsüst või vesikott 17.08.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere, küsimus on munandimanuse põletiku kohta. 3 päeva tagasi hakkas vasaku munandi peal valu ja katsudes oli tunda, et kõik päris korras ei ole, et midagi on seal veel peale munandi. Käisin siis kohe arstil ja määrati antibiootikumid 2 nädalaks. Mul oli siin ka natuke aega tagasi probleeme trihhomonoosiga ja tahakski teada kas need asjad on seotud? Millest õieti tekib selline, kauaks ja millised piirangud on tegutsemisel? Nii palju kui ma tunnen siis isegi joostes on valus! Ette tänades.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Munadimanuse põletik on alati seotud eesnäärme põletikuga. Seega soovitaksin esimese ravikuuri lõpus teha sperma analüüsi põletiku suhtes. Sellele järgneval konsultatsioonil saab otsustada ravikuuri pikendamise vajaduse üle ja täpsustada ka munandi juures toimunud muutuse. Trihhomonoos või ilmselt siiski sellega seotult põetud mikroob võib olla kogu vaevuste kompleksi käivitavaks põhjuseks.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

neerupealse tsüst

Tere!
Olen naine[31] ja soovime mehega[28] väga last muretseda,aga meesterahval on neerupealse tsüst[7cm ultraheli näit],mis vajab opereerimist[tihti tugevad valud].Kas võime praegu last planeerida ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Neerupealise tsüst ise, juhul kui see pole hormonaalselt aktiivne, mehe viljakust ei mõjusta. Kui rasestute, siis pole kindlasti vaja karta ohtu lapse tervise ega ka raseduse kulu suhtes.
Edu soovides
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: