munandid muutuvad valulikuks 12.08.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 19 ja mul on olnud algusest peale selline probleem, et kui olen mõne tüdrukuga koos, mitte vahekorras, aga lihtsalt lähestikku ning ta erutab mind, siis hakkavad mul munandid valutama. Kehvaks läheb ka enesetunne ja jalgadesse tuleb nõrk tunne. Tavaliselt kaob valu paari tunniga pärast lahku minekut. Tahaks teada kas see on mingi haigus ja kuidas sellest probleemist lahti saada.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ei ole haigus. Seksuaalse erutuse ajal lähevad munandis sekreedid liikvele. Kui lahendust s.t. seemnepurset ei järgne, siis jääb munanditesse kerge ebamugavustunne kuni kõik jälle maha rahuneb.
Kas eneserahuldust kasutate? Tundub, et teie reservuaarid on liiast pinges.
Edu soovides
Margus Punab