seksi sagedus suhtes 06.08.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen oma noormehega (23a.) koos üle 2. aasta. Seksuaalvahekordades on peale 1. aastat kogu aeg pikad pausid, 2-3 kuud, 4-6 kuud, kuna temal ei ole soovi. Vabandab, et on väsinud, ei ole tuju jne. Ise algatusi ei tee. Rääkida sel teemal ei taha. Ütleb, et ei oska arvata milles asi, ei mõtle sellele iga päev ja see pole talle elus kõige tähtsam.
Mis võib olla põhjuseks peale kõrvalsuhte?
Omavahelised suhted on nagu elus ikka, vahel head vahel rahuldavad. Lahku minna ei taha kumbki. Minu jaoks on asi kurnav.
Kas inimeste seksuvaalvajadused võivad olla tõesti nii erinevad, et 6 kuud ja mehel isegi pisut ei kipita?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kõige tõenäolisemad põhjused on ületöötamine, sellest tuleneva stressi ja energia defitsiidiga. Teiseks põhjuseks võib olla meessuguhormoonide madal tase. Muidugi võivad probleemi taga olla ka sügavamad suhteprobleemid. Soovitaksin teil mehega rahulikult probleemi arutada. Kui ta suhtest hoolib, siis saate teda kindlasti suunata ka probleemi lahenduse juurde. Soovitaksin mehel tulla vastuvõtule. Välistades või ravides kehalised põhjused saab edaspidi vajadusel rahulikult keskenduda psühho- ja seksuaalteraapiale.
Edu soovides
Margus Punab