Kollane sperma 21.07.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Lugesin ühest varasemast postitusest:
"Sperma muutumine kollaseks viitab sugutrakti kroonilisele põletikule e. prostatiidile. Prostatiit on tõsine haigus, mis korrektse ravita võib aja jooksul hakata oluliselt mõjutama teie elu kvaliteeti."
...ja mulle meenus et umbes aasta tagasi oli mul ka mingi vahe sperma kollakas ja munandid valulikud...siit küsimus, kas on võimalik põletiku paranemine või on mul siiani (tänu sellele et tookord ravi ei toimunud) see põletik? Ja kuidas üldse prostatii tekib? mis on selle tekkimise põhjused ja kuidas neid vältida?
ette tänades!
19 aastane noormees

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui nii noorel mehel on olnud kirjeldatud kaebused, siis soovitaksin soojalt siiski korralikud prostatiidi uuringud läbi teha. Prostatiidi sagedasemateks põhjuseks on suguhaigused (eriti juhul kui need jäävad pikka aega ravimata), ja partneri sugutrakti kroonilised põletikud. Kolmanda, veidi ebamäärasema põhjuste grupi moodustavad tõsised külmetamised, soole tegevuse häired ja ilmselt on põhjuseks ka mõned seni küll täpsustamata viirused.
Edu soovides
Margus Punab