Küsimus 22.08.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olin oma tüdrukuga vahekorras menstruatsiooni esimesel päeval ja seda ilma kondoomita. Järgmisel hommikul tundsin kerget sügelust ja oli kerge punetus. Õhtuks oli tekkinud peenise peale tugev punetus ning vahekord oli äärmiselt valuline.Urineerimisega probleeme st. valusid pole. On möödunud paar päeva ja punetus hakkab kaduma, sügelus on aga veel alles. Millest võiks see olla?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega tekkis teil eesnaha ja peenise pea seenpõletik. Haigus on naistel tavaline tupe tasakaalu häire, meestele aga sugulisel kontaktil saadav haigus. Samas ei suuda seened tavaliselt eesnahalt pikalt vastu pidada ja nähud kaovad 2-4 päeva jooksul.

Soovitan partneril günekoloogiga konsulteerida. Kui teil nähud 2-3 päevaga ei taandu, soovitan samuti vastuvõtule tulla.

edu soovides

Margus Punab