probleem???? 21.08.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

33-aastane mees, heas füüsilises vormis, kuid...

Sageli hommikuti valutab selg (ise väidab, et neerud valutavad). ? seljavalu siis, kui on olnud suguühe. Jõudmine seemnepurskeni nõuab suurt pingutust, peale seda on omadega täitsa läbi.

Enestunne viimasel ajal pisut kehvapoolne: väsimus, seljavalud, on olnud ka tugevaid valusid rinnus, mille järel meeletu väsimus.

Enestunne paraneb saades tugevat füüsilist koormust, siis kohe paar tundi hea olla.Kas oskaksite öelda, kuhu peaks mees pöörduma?Ette tänades!

Arst vastas:

dr Aivar Tilk

Uroloog

Tallinna Magdaleena Haigla

Põhjusi võib olla palju, kuid tundub, et praegu sobiks kõige rohkem ületöötamise sündroom e. nn.. burn out syndrom. Pidevast stressist tekib tugev pinge seljalihastesse ja see põhjustab seljavalusid. Ka vaagana lihased on pinges, sellest aeglane seemnepurskeni jõudmine. Tüüpilised on ka tugevad valud rinnus, sageli tükitunne kurgus, väsimus. Somaatilise haiguse korral füüsiline koormus ainult halvendaks olukorda, teil aga parandab.

Kas on üldse olnud võimalust korralikult puhata? Kas on aega enda jaoks, oma hobide, spordi, sõprade jaoks kus töömõtted saab kõrvale jätta. Tundub, et puhkust on vaja- kõige parem on füüsiline töö ja sport looduses. Puhkusele aga ärge võtke kaasa telefoni. Kui stressi ja ületöötamist ei ole, siis tuleks pöörduda perearstile, et teha analüüse ja vastavalt leiule suunata spetsialistile.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

impotentsus

Hr.Punab te kirjutate,et ei ole võimalik kirja teel lahendada mu probleemi.Ma sain aru,et on vaja teha kõikvõimalikke uuringuid.Kuid kus neid teha ja kas te saate mind ise kontrollida.


Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Loomulikult saab tulla ka minu vastuvõtule. Kliinikud ja registreerimistelefonid on kirjas põhilehel tutvustuses- loe lähemalt all.

Peatse kohtumiseni

Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: