Papilloomviirus ja kondüloomid 15.06.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Mul on mure oma tüdruksõbra (23.a.) pärast. Tal diagnoositi hiljuti kondüloomid. Papilloomviirusesse nakatus ta suure tõenäosusega minust (meesterahvas, 24.a.), kuna enne mind tal kolme aasta jooksul seksuaalkontaktid puudusid. Ise ma viiruse kandmisest teadlik ei olnud (pole siiani ka veel arsti juurde jõudnud, et diagnoosi saada), kuna mul pole viirus kunagi ega kuidagi avaldunud, samuti pole keegi varasematest seksuaalpartneritest ohust märku andnud.
Nagu aru olen saanud, saab tüdrukul kondüloome ravida. Kuid mida teha, et need uuesti ei avalduks? Kas ma saan samuti mingi ravikuuri läbida, et vähendada partneril kondüloomide taasesinemise tõenäosust ja oma partnerit vähem ohustada? Kui tõenäone on, et minul kondüloomid hoolimata viiruse kandmisest kunagi ei avaldugi?

Tänud juba ette!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui teil mingeid nähte ei ole, siis pole vajalik ei uurida ega ravida. Infektsiooni allikat on pea võimatu tuvastada. Antud juhul ei saa öelda, et allikaks just teie olete, sest see viirus võib organismis pikalt vaikselt peidus olla. Ravida on võimalik papilloomiviiruse avaldumisvorme- kondüloome ja emakakaela muutuseid. Viiruse kõrvaldamisega saab orgnism, juhul kui ei toimu uusi nakatumisi, tavaliselt paari aastaga ise hakkama.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

HPV

Tere,
olen 23a. naine, kellel diagnoositud papilloomviirus serotüübiga 33.
Mul on esinenud kondüloomid, mida olen ravinud nii krüoteraapiaga kui lahusega.
Olen mures oma partneri pärast: ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

HPV ja meeste vähkide seos on seni õnneks vaid spekulatsioonide tasandil. HPV võib tekitada ka tupe põletikku ja kaasneda võib ka üldisem mikroobide tasakaalu häire. See omakorda võib põhjustada ka mehe ...

Loe edasi

papilloomviirus partneril

Tere

Elukaaslasel diagnoositi papilloomviirus. Sooviksin teada kuidas see meestel avaldub ja millele tähelepanu pöörata?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Papilloomiviirus võib meestel põhjustada alaägedat eesnaha põletikku ja aktiivsema viiruse puhul ka soolatüüka laadseid näsasid eesnahal, peenise pea piirkonnas ja kusitis. Enamikel juhtudel meestel siiski ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: