Öine piin 18.08.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere dr.Tilk!

Mul on selline probleem, et pean igal öösel ärkama üles, et minna WCsse, kuigi olen alles 21-aastane. Mida ma peaks tegema?

Ette tänades!

Arst vastas:

dr Aivar Tilk

Uroloog

Tallinna Magdaleena Haigla

Kõigepealt on vaja teada kas see vaevus on tekkinud alles hiljuti ja lühiajaline või on tegemist pideva vaevusega. Kas urineerimisproblemid on vaid öösel või ka päeval? Ega te suhkruhaige ei ole? Kas on olnud lapsena selja traumasid? Kas on ka palavikku, uriinis verd? Kas uriini analüüs on korras?

Küsimusi on palju, kuid sellises vanuses on kõige sagedasemad põhjused meestel prostatiit või ebastabiilne põis. Mõningate seljaaju haiguste puhul töötab põie lihas sulgurlihasele vastu ja põis ei saa efektiivselt tühjeneda, tekitades pideva urineerimisvajaduse.- Peate pöörduma uroloogile ja kui analüüsid on korras (uriini analüüs, veresuhkur) on vaja teha urodünaamiline uuring, et määrata tegelik kaebuste põhjus ja leida vajalik ravi.