Suguti 03.06.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen 14 aastane poiss/noormees. Varem ei ole ma oma probleemidele nii palju tähelepanu pööranud, sest ma olin teistest oma eakaaslastest aasta või kaks füüsilisest arengust eespool, kuid nüüd, kus teised on jõudnud minu arengule järgi, olen neile probleemidele rohkem tähelepanu hakanud pöörama. Mul on mitu probleemi ja esitan need punktidena:

1) Suguti hoiab kord ühele ja kord teisele poole viltu. Olen teinud sellest omad järeldused, et kõik on selle pärast, et hoian seda lihtsalt valesti püksis. Kui tõesti on probleem selles, siis kuidas oleks õigem peenist püksis hoida? Parem esitan ma küsimuse nii: kuidas ei tohiks MITTE mingil juhul peenist püksis hoida (mis asendis)? Üks probleem on veel sugutiga: kord tundub, et ta on lühem ja kord jälle pikem (normaal olekus- lõdv). Sama moodi olen ka siin teinud omad järeldused, et äkki sõltub see aluspesu tüübist. Kas see on võimalik, et aluspesu mängib nii palju rolli?

2) Teiseks probleemiks on munandid... Peenise pikkuse kohapealt ei saa ma küll just kurta, kuid munandid on visa kasvama/arenema. Kord on nad täitsa lõdvad (ripuvad lõdvalt) ning teine kord jälle täitsa vastu ihu/keha. Kuid sellest hoolimata on nad ikkagi väiksed. Kas taas kord saab selles süüdistada aluspesu? Kas siin võib mängida ka rolli ilmastik (külmaga vastu ihu/keha; soojaga ripuvad lõdvalt)? Kohati jääb mul endal tunne nagu oleks ma täitsa ilma munanditeta, sest peenis on normaal pikkusega (lõdvalt pluss/miinus 10 cm; erektsioonis pluss/miinus 15 cm), kuid munadid on see eest suht-koht väikesed ning peale selle veel ka vastu ihu/keha. Proportsioonid neil omavahel ei ole väga hästi paigas (ma oletan).

NB! Olen harjunud kandma tavalist aluspesu, mitte boksereid.

Loodan, et saan Teilt head nõu ning abi.

Loodan kogu hingest, et saan Teilt professionaalset nõu, kuidas edasi tegutseda, et oma probleemidest vabaneda (juhul, kui see on võimalik).

Ette Tänades!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

1) Las peenis olla seal püksis täpselt nii nagu ta tahab! Asend rahuolekus peenist ei mõjuta.
2) Munadikoti pinge on väga varieeruv ja sõltub nii temperatuurist kui ka stressist. Munandi mahu kontrollimiseks saan teile vaid soovitada külastada meestearsti.
Tundub, et põete liiga palju. Iga inimene on individuaalne. Kui süda ikka rahu ei anna, siis soovitan vastuvõtule tulla.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Imelikud punnid peenisel

Tere

Umbes 2-3 kuud tagasi avastasin, et peenisele on imelikud punnid tekkinud. Alguses oli neid vähe, nüüd aga juba rohkem. Need ei valuta ega sügele. Sarnased punnid/mügarikud on mul munandikotil ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Vabandust hilinenud vastuse pärast!
Pildi alusel kahtlustaksin eelkõige kondüloome. Tekitajaks HPV(iirus).
Siiski peaks silmaga peale vaatama. Ravi on enamasti kiire ja tõhus!
Soovitan ...

Loe edasi

Sperma ei taha välja tulla seksi ajal

Tere, põen sclerosis multiplexi 17 aastat, tarvitan erutavaid tablette, asi toimim hästi-erutun ja läheb kõvaks, aga seemnepurskeni ei jõua.
Tarvitan ka esitalopram tevat, kas peaks ravimit vahetama?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Neuroloogiliste häiretega seotud seksuaalprobleemide osas on meie kliinikus kõige suurem kogemus dr. Olev Poolametsal. Soovitan tema vastuvõtule pöörduda.
SM võib põhjustada väga varieeruvaid seksuaalhäireid. ...

Loe edasi

Alakõht

Tere,küsimus oleks jätmine.
Tunnen alakõhus vasakul pool valu, kui tegeleda oma asjadeg siis ei tunne seda justkui.kui niisamuti olla siis tajub ära,valu siis selline tuim,nagu miski häiriks.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Keeruline öelda. Koht, millele osutate seob reit kehaga. võimalik, et olete mõne liiduse ära venitanud. Sama koha peal on ka veresoonte joonise muutus. Samas, viimane on pindmine muutus, mis häiringut ...

Loe edasi

Eesnäärme krooniline põletik

Tere, dr. Punab!
Mul diagnoositi ca 3 a tagasi krooniline eesnäärmepõletik. Käisin TÜ Kliinikumi Tallinna esinduses Gonsiori tänaval. Mind võttis vastu dr. Vihljajev.
Ta kirjutas mulle alguses ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kroonilist eesnäärmepõletikku ei saa tõesti ravida, kui arsti juures üle aasta käia. Esmalt on uuringutega vaja teada saada eesnäärmepõletiku vorm. Sellest sõltub ka ravi ja jälgimisskeem - see tähendab ...

Loe edasi

Huguhaigus

Tere.
On tekkinud peenise peale punased laigud, meenutavad natuke nagu punaseid vinnipunne. Suhteliselt õrnalt paista. Mulle tundub uriin ka kuidagi imeliku lõhnaga.
Olin vahekorras hiljuti ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Pildi peal on tegemist tüüpilise peenisepea põletikuga. Arvestades tagapõhja tasuks kindlasti ära teha ka suguhaiguste uuringud. Tegu võib olla ka lihtsalt partneri tupepõletikust lähtuva probleemiga. ...

Loe edasi

Paise peenisel

Tere.
Tekkis peenisel kohe peenisepea taha nagu "rõõmurõnga" laadne paise umbes poole peenise ümber. Oleks nagu nahaall mingi asi.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ilma läbivaatuseta päris kindlalt öelda ei saa, aga suure tõenäosusega on tegemist umbunud lümfisoonega. Põhjust ei teata. Hakkab vaikselt kaduma ja kuu aja pärast pole enamasti enam näha ega tunda. Eluviisi ...

Loe edasi

Paistes munand

Tere, hommikul oli parm munand valulik ja paistes. Ja päeva peale on paistetus ka suurenenud. On varem ka seda esinenud. Kunagi 6 aastat tagasie ehk käisin ka emos, siis oli asi hull. Kuid kunagi hiljem ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Klamüüdia on vaid üks võimalik tekitajatest. Soovitan siiski meestearsti vastuvõtule tulla. Suure tõenäosusega on tegemist kroonilise ägenemistega kulgeva põletikuga laiemalt sugutraktis, mis vajab nii ...

Loe edasi

Sügelus peenise eesnaha all

Eesnaha alt sügeleb vahepeal! Mõnikord päevas annab tunda rohkem teinekord vähem!eesnaha alla tekib pidevalt valge katt kuigi pesen seda regulaarselt ,vahel ajab peenise pea ka nahka!
Milles võib ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Tüüpiline eesnahapõletiku kaebus. Tulge vastuvõtule. Soovitavalt enne visiiti 24 tundi eesnahaalust mitte pesta - siis näeb reaalset pilti ja saab vajadusel ka kohe külvi mikroobide suhtes teha.

Loe edasi

Genitaalne herpes

Tere,
minu partner väidab, et olen talle edasi andnud haiguse nimega genitaalne herpes. Minul endal pole olnud ega ole mingisuguseid kaebusi mis viitaksid antud haigusele (ajaperiood pärast väidetavat ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Herpes võib organismis vaikselt pesitseda aastaid. Väga keeruline on öelda, kus ja millal see täpselt saadud on. Passiivne viirusekandlus on teoreetiliselt võimalik. Herpese haigusnähtudeta vormi on ülikeeruline ...

Loe edasi

Öine erektsioon ja eesnaha põletik

öineerektsioon ei lase eesnaha põletikul taanduda

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Siis on tegemist ilmselt naha tihenemist põhjustava kroonilise eesnahapõletikuga, mis vajab pikka ja tugevat ravikuuri. Tulge vastuvõtule. Öine erektsioon on loomulik nähe ja ravi ei vaja.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: