Suguti 03.06.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen 14 aastane poiss/noormees. Varem ei ole ma oma probleemidele nii palju tähelepanu pööranud, sest ma olin teistest oma eakaaslastest aasta või kaks füüsilisest arengust eespool, kuid nüüd, kus teised on jõudnud minu arengule järgi, olen neile probleemidele rohkem tähelepanu hakanud pöörama. Mul on mitu probleemi ja esitan need punktidena:

1) Suguti hoiab kord ühele ja kord teisele poole viltu. Olen teinud sellest omad järeldused, et kõik on selle pärast, et hoian seda lihtsalt valesti püksis. Kui tõesti on probleem selles, siis kuidas oleks õigem peenist püksis hoida? Parem esitan ma küsimuse nii: kuidas ei tohiks MITTE mingil juhul peenist püksis hoida (mis asendis)? Üks probleem on veel sugutiga: kord tundub, et ta on lühem ja kord jälle pikem (normaal olekus- lõdv). Sama moodi olen ka siin teinud omad järeldused, et äkki sõltub see aluspesu tüübist. Kas see on võimalik, et aluspesu mängib nii palju rolli?

2) Teiseks probleemiks on munandid... Peenise pikkuse kohapealt ei saa ma küll just kurta, kuid munandid on visa kasvama/arenema. Kord on nad täitsa lõdvad (ripuvad lõdvalt) ning teine kord jälle täitsa vastu ihu/keha. Kuid sellest hoolimata on nad ikkagi väiksed. Kas taas kord saab selles süüdistada aluspesu? Kas siin võib mängida ka rolli ilmastik (külmaga vastu ihu/keha; soojaga ripuvad lõdvalt)? Kohati jääb mul endal tunne nagu oleks ma täitsa ilma munanditeta, sest peenis on normaal pikkusega (lõdvalt pluss/miinus 10 cm; erektsioonis pluss/miinus 15 cm), kuid munadid on see eest suht-koht väikesed ning peale selle veel ka vastu ihu/keha. Proportsioonid neil omavahel ei ole väga hästi paigas (ma oletan).

NB! Olen harjunud kandma tavalist aluspesu, mitte boksereid.

Loodan, et saan Teilt head nõu ning abi.

Loodan kogu hingest, et saan Teilt professionaalset nõu, kuidas edasi tegutseda, et oma probleemidest vabaneda (juhul, kui see on võimalik).

Ette Tänades!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

1) Las peenis olla seal püksis täpselt nii nagu ta tahab! Asend rahuolekus peenist ei mõjuta.
2) Munadikoti pinge on väga varieeruv ja sõltub nii temperatuurist kui ka stressist. Munandi mahu kontrollimiseks saan teile vaid soovitada külastada meestearsti.
Tundub, et põete liiga palju. Iga inimene on individuaalne. Kui süda ikka rahu ei anna, siis soovitan vastuvõtule tulla.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Suguti avas väike punn ja punakas suguti ots sügeleb

Suguti avas väike punn ja punakas suguti ots sügeleb. Mis see olla võib ja kuidas ravida? Kas võib olla see ka väljas külmaga urineerimisel? Töötan suure auto peal ja elu mõned päevad autos(rekkajuht). ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ilma nägemata tarka hinnangut anda ei oska. Spekulatiivselt pakun, et tegemist võib olla HPV viirusest tingitud väikese kondüloomiga. See viirus võib inimese organismis pikalt varjus istuda ja ägeneda ...

Loe edasi

punnid sugutil?

Suguti pea serva ümber väiksed punnid.Millega võib tegu olla???

Ette tänades,B

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Vastatud paar küsimust tagasi.

Loe edasi

suguti

kuidas ma saan sugutit pikkemaks kasvatada või on selle jaoks mingid rohud ka olemas või tuleb üldse operatsioonile minna..

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Võimalikud ravimeetodid mittetoimivast parimani: tabletid

Loe edasi

suguti

Kui suguti ei jäigastu täielikult(poolkõva) on võimalik ravida kuidagi või on teisi võimalusi ja kas peaks arsti juurde ikka pöörduma? On see suur probleem?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kas tegemist on suure probleemiga seda saate hinnata ikka ainult teie ise või ehk ka teie seksuaalpartner. Kindlasti on erektsioonihäiret võimalik ravida. Soovitan pöörduda meestearsti vastuvõtule.
Loe edasi

Kasv

Kas masturbeerimine murdeeas võib põhjustada suguti kasvu peatust? Ette tänades.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kindlasti mitte.
Edu
Margus Punab

Loe edasi

mäda punni taolised asjad suguti piirkonnas

Tere
mul on mäda punne meenutavad punnid suguti piirkonnas. mida tegema pean. ega see eluohtlik ei ole...kas seda saab ravida ka mingite tabletidega või....

Mures.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Sellise kirjelduse alusel tarka nõu anda ei saa. Soovitan haiguse täpsustamiseks külastada meestearsti.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

suguti

tere olen 14 aastane poiss ja on selline probleem et mulkäib nahk kül ilusti üle uguti pea (ka jäigastunult).aga kui suguti jäigastub siis ise eesnahk ei lähe üle suguti pea.kas suguti on lihtsalt liiga ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Peenise suurus sõltub teie kehalise arengu faasist. Paljudel meestel ei liigu eesnahk erektsiooni ajal iseenesest üle peenise pea. Kui ikkaga kahtlete, siis tasuks külasta noorte nõustamise kabinette Tartus ...

Loe edasi

suguti

Kas midagi on valesti või mis tuleks teha, et suguti eesnaha ümber olev nahk on kivustunud ja ei anna järgi. Ebameeldivalt kisub kui suguti jäigastub. Mida soovitad

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Soovitan tulla vastuvõtule. Suure tõenäosusega tuleb teha eesnaha operatsioon. Haigus iseenesest tavaliselt tagasi ei lähe.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

suguti

suguti eesotsas Allpool on tekinud mõned valged punnid.need ei sügele ege valuta aga järsku on tegu mingi haigusega?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kui need paiknevad peenise kida läheduses, siis usun et tegemist on loomulike, peenise pead ja eesnahka kaitsvat sekreeti tootvate näärmetega.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

Uroloogia

Viimasel nädalal urineerimine tihedam.Suguti valus.Kusagil suguti peast 3,5cm allpool,suguti sisemuses,keskel,kõva tükk. Umbes ühe cm-se läbimõõduga. Vahekorras ainult ühega.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kahtlus suguhaigusele. Ureetras võimalik kondüloom. Soovitav meestearsti vastuvõtt.
Edu
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: