veenilaiend munandis 13.05.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mu mehel avastati ühes munandis veenilaiend ja arst soovitas, et noortel meestel tuleks see opereerida,sest seprma kvaliteet muidu langeb ja ei pruugi lapsi saada. Seoses sellega tekkisid mõned küsimused.Kas munandi veenilaiendi operarsioon tehakse üldnarkoosiga või paikse tuimestusega? Kas operatsioonist kosumine ja sperma kvaliteedi paranemine võtab kaua aega?
Ette tänades,
Kadri

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Opereerima peab vaid neid mehi, kellel on suur veenilaiend või veenilaiend juba kahjustab munandit. Mingil juhul ei pea lõikama kõiki 17-20% mehi, kellel selle haiguse diagnoosida võib.
Operatsioon toimub üldnarkoosis. Opist kosumine sõltub kasutatavast opi meetodist ja kirurgist. Sperma analüüsi paranemist tasub kontrollida 100 päeva peale lõikust.
Edu soovides
Margus Punab