Eeesnäärme põletik 21.04.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Kas eesnäärme põletiku puhul kajastub see ka vereproovis ja kas seda on näha näiteks songraafis või mitte?
Ja mille alusel seda üldse tuvastatakse?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vereproovis kajastub vaid väga äge eesnäärme põletik (Eestis aastas ehk 10-20 juhtu). Tavalisne kroonilise kuluga prostatiit veres muutuseid ei põhjusta.
Põletikku pole sonograafia alusel võimalik diagnoosida, sest ultraheliga saab ülevaate vaid eesnäärme ehitusest.
Prostatiidi diagnoos põhineb:
1. Kaebuste kompleksil - kasutatakse erinevaid küsimustikke
2. Eesnäärmest pärit sekreedi biokeemilisel ja tsütoloogilisel uuringul põletiku suhtes. Siin saab kasutada eesnäärme massaazil saadud sekreeti ja spermat.
Ise eelistan spermat, sest seal on alati piisaval hulgal eesnäärme materjali ja saab infot ka trakti funktsionaalse sesundi kohta.
Optimaalse uuringukompleksi leiate portaali sektsioonist Tasub teada / Kiiruuringud meestele.
Edu soovides
Margus Punab