Psoriaas sugutipeal? 17.04.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

olen 25-aastane mees, kel juba koolieelikuna diagnoositi psoriaas. Viimasel ajal on psoriaas ägenenud ja paar nädala eest märkasin, et mu sugutipea peale on ilmunud suured punased laigud, mis sarnanevad väliselt nahapinnal olevatele psoriaasilaikudele. Samas on nende laikudega kaetud sugutiepea pind tunduvalt vähem tundlik...

Kuna elan juba 3 aastat sama seksuaalpartneriga peaksid suguhaigused olema välistatud.

Siit minu küsimus: kas on võimalik, et psoriaas levib ka sugutipeale ja kas teda võib ravida tavliste psoriaasiravimitega nagu Daivonex ja Diprosalic?

Ette tänades,
Kristjan

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Psoriaas võib tõesti kahjustada ka peenise pea piirkonna. Kuna kogemus on mõõdukas, siis ei oska ravi koha pealt head nõu anda. Ise olen kasutanud hormooni ja põletikuvastast kombineeritud kreemi, mis on üsna hästi aidanud. Esmalt võiksite siiki proovida oma tüüpravimeid.
Edu soovides
Margus Punab