sagedane urineerimine 14.04.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 50 aastane mees. Kaks kuud on täis, kui algasid öised sagedased vajadused urineerimiseks. Väljuv kogus on väike. Ultraheli uuring näitab eesnäärme normaalset suurust, kuid põis olevat põletikuline ja ei tühjene iga kord täielikult väljas käimisel. Olen kogu selle kaks kuud tarvitanud Prostamoli ja lisaks pärasoole küünlaid. Probleem ei tagane kuidagi vaid lisandunud on raskema füüsilise tööga valud kõhu alaosas, mis tõsiküll öö jooksul kaovad.
Sagedane väljaskäimise vajadus on esinenud minu elus ka varem mõned korrad külmetusega seoses, kuid siis on ikka max 4-5 päevaga asi korda läinud. Milles võib minu probleem olla ja mida teha?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on tegemist ikkagi kroonilise kuse- sugutrakti põletikuga (prostatiit). Soovitan teha vajalikud uuringud, siis saab määrata ka korraliku ravi. Probleemi optimaalse käsitluse leiate portaali sektsioonist Tasub teada / Kiiruuringud meestele.
Edu soovides
Margus Punab