mehe ravi tulemuslikkus 08.04.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 28a naine. Ei ole õnnestunud aasta jooksul rasestuda. Mul on tehtud laparoskoopia ja hormoonuuringud - kõik korras. Ilmselt tuleb hakata uurima meest. Mehe vanus on 40 ja tal on eelmisest abielust 2 last. Põletike suhtes on mehel tehtud 2a tagasi analüüs (avastati kalmüüdia ja saime mõlemad ravi). Tuleme lähiajal Teie visiidile. Siiski muretsen väga... Kui mehe sperma kvaliteet on halvenenud, siis kui suur tõenäosus on, et ravist on kasu? Kui palju (protsentuaalselt) "probleemseid" mehi te umbes aidata olete saanud? Meil on suur hirm, et äkki ei saagi ühiseid lapsi.
Tänan ette, kui leiate aega midagi lohutavat öelda!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ravi vajaduse, viisi ja prognoosi osas võib midagi öelda alles peale komplekseid uuringuid. Arvestades mehe vanust ja varasemaid rasedusi ei näe ma pessimismiks põhjust.
Edu soovides
Margus Punab