eesnahk kitsas, frenulum lühike 27.07.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Eesnahk on natuke kitsavõitu, harjutan teist küll erektsiooni tekitades ja nahka tagasi tõmmatuna vmt. hoides jne. ehk teisisõnu venitades. Frenulum tundub samuti pisut lühike olevat.

Esimese probleemi levinuim ravi paistab olevat (steroid-)hormoonsalv, seletate vahest, kuidas selline asi mõjuda saab ? Kas tegu on põletikuvastase steroidi või meessuguhormooniga vmt. ?

Teise probleemiga võetakse vist midagi ette alles siis kui esineb rebenemisi ?

Ette tänades!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ravi vajab haigus, mis häirib elu kvaliteeti. Seega, kui frenulum on lühike ja see annab erektsiooni ajal tunda, siis soovitan operatsiooni. Pole mõtet oodata rebenemiseni.

Mõõduka eesnaha kitsenemise puhul kasutatakse tõesti järjest enam glükokortikoid (põletikuvastane) salve. Toime tuleb üle naha elastsuse suurenemise.

Edu soovides

Margus Punab