smegmat vähevõitu 27.07.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Muret teeb asjaolu, et kui eesnaha alust vähegi pesta (puhta veega; seepi pole selle probleemi tõttu ammu kasutanud) muutub seal väga kuivaks ja nahk ei liigu vabalt. Kogu aeg eesnaha-alust kreemi või õliga määrida on tüütu ja efekt lühiajaline, aga see kui nahk ei taha peale juhuslikku erektsiooni tagasi libiseda ja katteta pea valusalt vastu pükse hõõrub on palju hullem. Pesemata jätta aga ka ju ei saa. Mis teha ? Tundlikkust vähendada küll ei tahaks (nt. päev "nahk maas" ringi käies vms.), seda pole ju kunagi ülearu.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Teie kirjeldus on veidi vastuoluline. Tavalise veega pesemine ei tohiks kuidagi eesnahka püsivalt kuivaks muuta. Näib, et tegemist on siiski ka eesnaha kitsenemisega. Soovitan vastuvõtule tulla ja asi täpsemalt üle vaadata lasta.

Edu soovides

Margus Punab