Sperma kogus ja kvaliteet 04.03.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kas alljärgnevad tegurid mõjutavad sperma kvaliteeti:
1 neer eemaldatud
taimetoitlane
sperma kogus väga väike

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sperma kvaliteeti mõjutavad tuhanded erivevad tegurid. Kohe tekib palju küsimusi. Miks on neer eemaldatud - kui anomaalia tõttu siis on otsene seos viljakuse langusega üle tsüstilise fibroosi jne, jne. Haritud taimetoitlase sperma ei pruugi lihasööja omast halvem olla.
Kokkuvõtteks - nii komplekset probleemi kui viljatus ei lahenda ilma konkreetsete uuringuteta. Optimaalse probleemi käsitluse leiate portaali sektsioonis Tasub teada / Kiiruuringud meestele.
Edu soovides
Margus Punab