Lastetus 19.02.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Abikaasa käis Tallinna keskhaiglas andmas spermaanalüüsi. Selgus, et põletikku pole, aga spermatosoidide liikuvus väga vilets A+B ainult 14%. Muud näitajad kõik olid normi piires või isegi paremad. Tal soovitati korralikult süüa ja rohkem puhata. Kas sellest tõesti piisab, et liikuvus läheks paremaks? Võib-olla peaks tarvitama mingeid vitamiine või toonust tõstvaid vahendeid. Kas te saaksite midagi soovitada?

Aitäh!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kordan ikka ja jälle, et ainult sperma analüüsi alusel mehe viljakust ja veel vähem selle languse põhjust hinnata ei saa.
Mehe viljakuse uuringute kompleksi kuuluvad: vestlus, läbivaatus, hormoonanalüüsid ja sperma analüüs. Sperma analüüsi oluliseks komponendiks on põletikureaktsiooni hindamine spermast. Põletikureaktsiooni määramiseks saab kasutada sperma tsütoloogilist uuringut põleltikurakkude suhtes ja biokeemilisi analüüse spermast elastaasi või interleukiin-6 suhtes.
Preagusel hetkel teostatakse selliseid teste Eestis vaid HTI laboris Tallinnas ja Maarjamõisa Polikliiniku ja Tähe/Elite kliiniku laborites Tartus.
Lisaks ülalnimetatud uuringutele võib mõnikord vaja olla teha ka suguhaiguste uuringud kusitist, spermatosoidide funktsionaalsed testid või autoimmuunrektsiooni test spermast.
Vitamiinid on talveperioodil ikka kasuks. Viljakuse koha pealt saab midagi öelda siiki alles peale korralikke uuringuid.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

kas ravi lõpuni?

Tere! Minu mees käis teie vastuvõtul ja te määrasite talle Vasoniti tabletid ja Pregnyli süstid. Põhjus siis lastetus. Nüüdseks mul triibud olemas, kuid mehel veel üks karp Vasonit võtta. Kas ta peab ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Telefoni teel juba vastatud. Õnnitlen veelkord!
Edu
MP

Loe edasi

Lastetus!

Sooviksin teada,kus Tartus saaks kontrollida sellist asja,kas ma olen voimeline lapsi soetama voi ei ole. Abikaasa vaitel on temaga koik korras ehk saate teada anda,kus meestele samalaadset kontrolli tehakse ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Tartus saab vajalikke uuringuid teha Tähe Erakliinikus ja Maarjamõisa Polikliinikus.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: