Vale diagnoos? 16.02.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
olen meesterahvas ja mul diagnoositi juba 3 kuud tagasi trihhomonoos, see tuli suure üllatusena, sest oman püsipartnerit ja kumbki võõrastes käinud ei ole, tema käis korduvalt ennem kontrollis ja ka pärast kui minult pisik leiti, ühelgi korral ei ole temal trihhomonoosi diagnoositud.
Nüüd olen juba 4 ravikuuri läbi teinud ja kolm korda analüüse andnud aga ikka on tulemus positiivne, ükski ravim tulemust ei anna. Kas on selline võimalus, et trihhomonoosi aetakse segamini näiteks välja kujunenud eesnäärme põletikuga? Et mul ei olegi trihhomonoosi ega pole seda ka kunagi olnud? Eesnäärme põletiku kohta pole veel analüüse andnud kuna see arst ei tee vastavaid analüüse. Sooviks just vastust küsimusele, kas neid kahte asja on võimalik korduvalt omavahel segamini ajada?

Ette tänades.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Trihhomonoosi diagnoosimine on tõesti väga keeruline. Kasutuselolevatest meetoditest on enamik subjektiivsed ja seeläbi on suur risk nii valepositiivseteks kui ka valenegatiivseteks tulemusteks. Soovitan tulla vastuvõtule, siis saame teha trihhomonoosi PCR diagnostika ja uurida teid ka eesnäärme põletiku suhtes. Hea oleks kui saate kaasa kirja varasemate uuringute (ka meetod) ja ravide kohta. Vastuvõtule tulles ei tohiks eelnevalt 4 tundi kusel käia.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Seksuaalelu probleemid

Olen 19 aastane mees ja mu seksuaalelu on väga vale. Tüdrukuga vahekorras olles ei saa ma orgasmi küll aga pärast seksi toimub iseeneselik seemnepurse, milles võib asi olla?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Soovitan külastada seksoloogi või meestearsti. Kolmerealise info alusel midagi tarka arvata ja nõu anda ei saa.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: