eesnäärme põletik 09.02.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen põdenud eesnäärme põletikku juba kuskil 10 aastat ja endal aastaid 43. Minu eesnäärme põletiku alguskogemused seostusid jooksmisega Hiiule kuna vanasti ja vist ka nüüd määrati seal suguhaiguste olemasolu. Kui mul jälle hakkas miskit kihelema peenises ja oli imelik valkjas voolus mis püksid plekiliseks tegi siis seadsin sammud aga Hiiule kontrolli. Imelik oli aga see et kunagi mingit bakterit või suguhaigust ei leitud. Ainult mis reetis põletikku oli suurenenud leukotsüütide arv. Hiljem urolooge külastades sain lõpuks mind tabanud saatusest teada - olin kroonilise prostatiidi omanik. Sellest ajast peale olen proovinud selle haiguse kohta lugeda erinevat kirjandust ja jõudu mööda käinud ka uroloogide kabinettide uste taga. Ei hakka siinkohal kõiki nimesid välja tooma aga nende hulgas on ka tuntuid momendil tegutsevaid urolooge. Moraal aga üks - haigusttekitavat pisikut ei ole leitud kunagi aga sümptomid on olemas ja samasugused paljudel juhtudel mis eelkirjutajate kirjadest läbi kumavad- eritis, paha lõhn,peenise otsa punetus, probleemid erektsiooniga, ... . Olen 10 aasta jooksul teinud palju antibiootikumi kuure (kuni 14 päeva) mis ei ole aidanud, pigem peatanud vaevused teatud ajaks ja siis mõne aja möödudes korduvad sümptomid uuesti. Ma võiks vist oma kogemuste põhjal raamatu kirjutada ja ma arvan et nii mõnigi sama probleemiga mees võiks nii teha. Samuti olen proovinud külastada ka eraarste aga tundub et ka nendel ei ole mingit vapustavat meetodit antud haiguse edukaks ravimiseks.

Ja nüüd küsimus - Kas mõningatel eesnäärme põletiku juhtudel (nagu mul paistab olevat ja tundub et ka paljudel teistel meestel kah on) jääbki see haigus kuni elu lõpuni selliseks salakavalaks (tuleb ja läheb vahest ägedam vahest leebem) ja millise imearstiarsti juurde sellised patsiendid peaks pöörduma , kuna sellistel juhtudel tuleb vist ainult kõne alla selline arst kes võtab sellised rasked juhtumid lahendada oma au asjaks ja enne ei lõpeta kui probleem on lõplikult lahendatud.

Minu näitel on eesnäärme põletiku ravi lõppenud paari antibiootikumi kuuri välja kirjutamisega ja analüüside tegemisega mis ei ole midagi näidanud. Nii mõnigi arst on pärast minu järjekordseid kaebusi lihtsalt õlgu kehitanud ja see on juba kõhedust tekitav tunne. Ja nii palju kordi järjest. Ma saan ka aru et nüüdsed laborid on järjest täienemas ja tehakse järjest täpsemaid ja täiuslikemaid analüüse see aga tähendab siis vist seda et tuleb aga jälle seada sammud uroloogi või meestearsti poole lootuses et äkki ikkagi leitakse see haigusetekitaja.

Kui võimalik äkki saaks enda ja teiste kaaskannatanute nimel anda antud kirjale analüüs arsti pilgu läbi ja kui võimalik näidata ära ka olukorrast väljumise teed.
Ise ei ole lootust kaotanud . Märtsiks on juba number kinni järgmise uroloogi juurde.( Järjekord 1,5 kuud).

Lugupidamisega ja vastust ootama jäädes

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Prostatiidi murega soovitan tänases Eesti riigis pöörduda meestearsti poole.
Kahjuks pean teile ütlema, et üle 10 aasta kestnud eesnäärme põletiku korral on täieliku tervenemise võimalus vähene ja võib võtta isegi paar aastat aega. Kindlasti saab aga teie vaevuseid leevendada ja ägenemiste episoode harvendada ja leevendada.
Käsitluse aluseks on täpne diagnoos. Prostatiidi diagnoosimiseks on vajalikud eesnäärme sekreedi uuringud. Võib kasutada eesnäärme massaazi materjali. Ise eelistan sperma analüüsi, sest seal on vähemalt 1 ml eesnäärme sekreeti millest saab teha nii tsütoloogilised kui ka biokeemilised testid. Nende testide alusel saab selgeks prostatiidi tüüp. Eri prostatiidi tüüpide ravi on aga vägagi erinev. Samuti võimaldab sperma analüüs jälgida ravi tulemust. Tavaliselt ei piisa prostatiidi puhul 14 päevasest ravist. Ise alustan 21 päevaste ravidega ja enam kui pooltel juhtudel on ka seda ravi vaja pikendada. Ravi jätkamise otsus sõltub jällegi korduvatest sperma analüüsidest. Peale põletikuprotsessi kontrolli alla saamist järgneb mitmekuuline eesnäärme funktsiooni taastav ravi.
Subjektiivsete vaevuste ja ka ravi tulemuse hindamiseks on välja töötatud spetsiaalsed küsimustikud.
Suguhaiguste ja ka muud uuritavate materjalide külvid annavad prostatiidi puhul harva lisainformatsiooni ja tavaliselt ei muuda raviskeemi. Küll aga peab kaasama seksuaalpartneri.
Uuringute optimaalse skeemi leiate portaalist sektsioonis Tasub teada - Kiiruuringud meestele.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Imelikud punnid peenisel

Tere

Umbes 2-3 kuud tagasi avastasin, et peenisele on imelikud punnid tekkinud. Alguses oli neid vähe, nüüd aga juba rohkem. Need ei valuta ega sügele. Sarnased punnid/mügarikud on mul munandikotil ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Vabandust hilinenud vastuse pärast!
Pildi alusel kahtlustaksin eelkõige kondüloome. Tekitajaks HPV(iirus).
Siiski peaks silmaga peale vaatama. Ravi on enamasti kiire ja tõhus!
Soovitan ...

Loe edasi

Sperma ei taha välja tulla seksi ajal

Tere, põen sclerosis multiplexi 17 aastat, tarvitan erutavaid tablette, asi toimim hästi-erutun ja läheb kõvaks, aga seemnepurskeni ei jõua.
Tarvitan ka esitalopram tevat, kas peaks ravimit vahetama?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Neuroloogiliste häiretega seotud seksuaalprobleemide osas on meie kliinikus kõige suurem kogemus dr. Olev Poolametsal. Soovitan tema vastuvõtule pöörduda.
SM võib põhjustada väga varieeruvaid seksuaalhäireid. ...

Loe edasi

Alakõht

Tere,küsimus oleks jätmine.
Tunnen alakõhus vasakul pool valu, kui tegeleda oma asjadeg siis ei tunne seda justkui.kui niisamuti olla siis tajub ära,valu siis selline tuim,nagu miski häiriks.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Keeruline öelda. Koht, millele osutate seob reit kehaga. võimalik, et olete mõne liiduse ära venitanud. Sama koha peal on ka veresoonte joonise muutus. Samas, viimane on pindmine muutus, mis häiringut ...

Loe edasi

Eesnäärme krooniline põletik

Tere, dr. Punab!
Mul diagnoositi ca 3 a tagasi krooniline eesnäärmepõletik. Käisin TÜ Kliinikumi Tallinna esinduses Gonsiori tänaval. Mind võttis vastu dr. Vihljajev.
Ta kirjutas mulle alguses ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kroonilist eesnäärmepõletikku ei saa tõesti ravida, kui arsti juures üle aasta käia. Esmalt on uuringutega vaja teada saada eesnäärmepõletiku vorm. Sellest sõltub ka ravi ja jälgimisskeem - see tähendab ...

Loe edasi

Huguhaigus

Tere.
On tekkinud peenise peale punased laigud, meenutavad natuke nagu punaseid vinnipunne. Suhteliselt õrnalt paista. Mulle tundub uriin ka kuidagi imeliku lõhnaga.
Olin vahekorras hiljuti ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Pildi peal on tegemist tüüpilise peenisepea põletikuga. Arvestades tagapõhja tasuks kindlasti ära teha ka suguhaiguste uuringud. Tegu võib olla ka lihtsalt partneri tupepõletikust lähtuva probleemiga. ...

Loe edasi

Paise peenisel

Tere.
Tekkis peenisel kohe peenisepea taha nagu "rõõmurõnga" laadne paise umbes poole peenise ümber. Oleks nagu nahaall mingi asi.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ilma läbivaatuseta päris kindlalt öelda ei saa, aga suure tõenäosusega on tegemist umbunud lümfisoonega. Põhjust ei teata. Hakkab vaikselt kaduma ja kuu aja pärast pole enamasti enam näha ega tunda. Eluviisi ...

Loe edasi

Paistes munand

Tere, hommikul oli parm munand valulik ja paistes. Ja päeva peale on paistetus ka suurenenud. On varem ka seda esinenud. Kunagi 6 aastat tagasie ehk käisin ka emos, siis oli asi hull. Kuid kunagi hiljem ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Klamüüdia on vaid üks võimalik tekitajatest. Soovitan siiski meestearsti vastuvõtule tulla. Suure tõenäosusega on tegemist kroonilise ägenemistega kulgeva põletikuga laiemalt sugutraktis, mis vajab nii ...

Loe edasi

Sügelus peenise eesnaha all

Eesnaha alt sügeleb vahepeal! Mõnikord päevas annab tunda rohkem teinekord vähem!eesnaha alla tekib pidevalt valge katt kuigi pesen seda regulaarselt ,vahel ajab peenise pea ka nahka!
Milles võib ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Tüüpiline eesnahapõletiku kaebus. Tulge vastuvõtule. Soovitavalt enne visiiti 24 tundi eesnahaalust mitte pesta - siis näeb reaalset pilti ja saab vajadusel ka kohe külvi mikroobide suhtes teha.

Loe edasi

Genitaalne herpes

Tere,
minu partner väidab, et olen talle edasi andnud haiguse nimega genitaalne herpes. Minul endal pole olnud ega ole mingisuguseid kaebusi mis viitaksid antud haigusele (ajaperiood pärast väidetavat ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Herpes võib organismis vaikselt pesitseda aastaid. Väga keeruline on öelda, kus ja millal see täpselt saadud on. Passiivne viirusekandlus on teoreetiliselt võimalik. Herpese haigusnähtudeta vormi on ülikeeruline ...

Loe edasi

Öine erektsioon ja eesnaha põletik

öineerektsioon ei lase eesnaha põletikul taanduda

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Siis on tegemist ilmselt naha tihenemist põhjustava kroonilise eesnahapõletikuga, mis vajab pikka ja tugevat ravikuuri. Tulge vastuvõtule. Öine erektsioon on loomulik nähe ja ravi ei vaja.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: