eesnääre 04.02.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Kas eesnäärme põletiku puhul on lubatud tegeleda seksiga? Kas pole naisele mingit ohtu või võimalust, et tekiks kusagil põletik?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Regulaarne seksuaalelu on prostatiidi puhul hädavajalik. Kui tegemist on põletikulise prostatiidi vormiga, siis olete ohtlik ka oma partnerile ja peaks kuni analüüside normaliseerumiseni kasutama preservatiivi. Hea oleks kui samaegselt kontrollitaks põletiku suhtes ka partnerit. Mittepõletikulise vormi puhul teiepoolset ohtu partnerile ei ole, aga väiksemgi partneri poolne põletik võib teie seisu halvendada.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Eesnääre

Mida tähendab diagnoos - hüpervaskulariseeritud kajarikas prostata kesksagar.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Esmalt pole see diagnoos vaid üksik kontekstist väljarebitud infokild. 21 aastasel mehel ei tähenda see mitte midagi. Vähki sellises vanuses ei esine. Eesnäärmepõletiku dignoosimiseks tuleks kasutada teisi ...

Loe edasi

Sperma tilkumine

Kui seksuaalselt ärritun, siis hakkab otsast enneaegu tilkuma. Eesnääre ei pruugi isegi paisuda, kui juba on ots märg.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Paisub vast ikka peenis mitte eesnääre! Kui tilkumine seotud vaid seksuaalse erutusega, siis on see normaalne nähe ja kvalifitseerub individuaalseks eripäraks. Kui varem sellist asja ei olnud, siis võimalkud ...

Loe edasi

eesnääre ja anaalseks.

kuidas mõjutab eesnääret homoseksuaalne kontakt eesnäärme põletiku korral ja kui eesnääre on hakanud peale seda rohkem häda tegema mida teha?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ilma kaitsevahendita anaalseks on üheks kõige olulisemaks eesnäärme- ja ka eesnaha põletiku riskiteguriks. Kui vaevused peale sellist seksuaalkontakti tekkisid või süvenesid, siis suure tõenäosusega olete ...

Loe edasi

Eesnääre


Mure selline, et mul on olnud eesnäärme põletik. Põletik on küll välja ravitud aga eesnääre on aeg- ajalt ikka valulik. Kuidas valust lahti saada?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ju siis pole ikka eesnääre täielikult tervenenud. Ravi koosneb kahest etapist - esmalt põletiku mahasurumine ja seejärel eesnäärtme funktsiooni taastamine.
Ilma täpsemate uuringuteta ei oska teile ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: