klamüüdia??? 03.02.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on eriti imelik situatsioon... - hakkasin oma praeguse partneriga u. kaks kuud tagasi magama... ja esimestel nädalatel hakkasid tal esinema valud seksi ajal... eriti kui puudutasin otsaga vasakut munasarja... ja peale seks päev otsa esinesid kõhus valud..... ta käis arsti juures ja viimane ütles et munasarja põletik ja diagnoosis klamüüdia (analüüside tagajärjel)... imelik on aga sellepärast, et naisel pole olnud enne mind aasta aega seksuaalsuhet ning enne mind on ikka ennast kotrollimas käinud ja mina võtsin ühendust oma endise partneriga, kes koheselt jooksis analüüse tegema... ja endisel oli ka kõik korras... meie praeguse partneriga aga läbisime antibiootikumide ravikuuri ja mina pole veel analüüse teinud. - ja minul pole absoliitselt mingeid tüsistusi, valusid, ebamugavust vms.... palun andke oma hinnang!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Klamüüdia on küllalt salakaval mikroob, mille diagnoosimiseks ja raviks peaks kasutama parimaid olemasolevaid meetodeid ja ravimeid. Arvestades hiljutist partnerivahetust pole siin suurt millegi üle imestada. Soovitan alati enne uue seksuaalsuhte loomist teha mõlemal partneril korralikud suguhaiguste testid.
Lisainfo vaata portaali sektsiooni Tasub teda / Kuidas diagnoosida suguhaiguseid.
Praegu soovitan ka teil kindlasti ravi järgne kontrollanalüüs teha.
Edu soovides
Margus Punab