hormonaalne häire? 07.01.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

olen 16 aastane noormees. probleem seisneb selles et üks rind on nagu liiga suur. teisest oluliselt suurem. aasta tagasi sai mingile meestearstile näidatud ja see soovitas vitamiine süüa. see vitamiinide söömine tekitas rinnas ainult valu. mis nüüd ette peaks võtma? probleem ise on püsinud ligi 3 aastat.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on tõesti tegemist puberteediperioodil esineva nais ja meessuguhormoonide tasakaalu häirumisega teie organismis. Soovitan külastada tõelist, mitte `mingit` meestearsti kes teeb vajalikud uuringud ja määrab ravi. Kindlasti on võimalik teid aidata!
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

mure

Kas prednisolooni süstide tagajärjel (allergianähtude maha surumiseks, umbes poolteist nädalat) võib olla rikutud organismi hormonaalne tasakaal, st mees ei tunne seksi järele vajadust?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Lühiajaline prednisoloonravi mõõdukates doosides ei tohiks mehe seksuaalsust mõjutada.
Kui probleem püsib ,siis soovitage mehel meestearsti külastada. Seksuaalse huvi langusel on palju erinevaid ...

Loe edasi

puberteet

Minu puberteediealisel pojal(13.a) valutavad rinnad ning rinnanibudes on kõvad tükid.Kas see käib sugulise küpsemisega kaasas,on see normaalne,või peaks pöörduma arsti poole?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Puberteedi algperioodil tekib rinnanäärme valulikkus pea 25% poistest. Põhjuseks on organismi hormonaalne ümberkõlastumine. Ka meeste rinnanäärmed on hormoonide tasakaalu muutustest mõjustatavad.

Loe edasi



Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: