Klamüüdia ravim 20.12.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Kui eraarsti juures käies,kus võetakse labori jaoks proovid ja hiljem ptsient saab teada,et klamüüdia(krooniline) on positiivne-võib selle raviks retsepti välja kirjutada ka perearst või ainult arst kes proovid võttis?Küsimus tingitud sellest,et analüüsi vastused teada saades tahaks kiiremas korras alustada raviga aga tihti pole võimalik aega saada lähimaks vastuvõtupäevaks ja eraarsti juures võetakse sellekohaseks aja kinnipanemiseks tasu.

Lugupidamisega!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Laborianalüüsidega pole võimalik eristada, kas leitud klamüüdia on krooniline või mitte. Ravimit võivad välja kirjutada kõik arstid. Probleemiks pole mitte ravimi väljakirjutamine vaid haiguse süsteemne käsitlemine.
Arstile, kes teil proovid võttis rääkisite ju ka võimalikud haigestumise variandid, varasemad haigused, oma keha iseärasused jne. Tema nägi ka otsest leidu proovi võtmisel.
Pendeldamise eri arstide vahel tavaliselt head tulemust ei too.
Edu soovides
Margus Punab