Kuidas planeerida rasedust? 19.12.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mind huvitab raseduse planeerimisel mehe osalus just. Kas see, et ta suitsetab, on mingil moel halvendav tegur? Kas ta peaks selle maha jätma? Ja milline võib olla mehel suhe alkoholiga, kas väike naps õhtuti (pea igal õhtul) on samuti halb näitaja? Väike naps siinkohal tähendab õlut või kahte või veini pokaal või paar või klaasi põhja mõnda kangemat napsu. Või ei tohiks mees tilkagi võtta mingi aja jooksul enne?
Ette tänades ja ilusat jõuluaega soovides,
A

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suitsetamine on üks olulisemaid üldtervise ja ka mehe viljakuse riskifaktoreid. Samas läbivad munarakuni jõudvad seemnerakud teie organismis põhjaliku eelselektsiooni, nii et kohale jõuavad ja viljastada saavad vaid parimad neist.
Mõõdukas alkoholitarbimine ei tohiks ka probleemiks olla. Kirjast loeb aga välja siiski juba midagi enamat.
Kokkuvõtteks - paar-kolm kuud mehe terveid ja mõõdukaid eluviise enne rasestumist oleks tõesti soovitav.
Edu soovides
Margus Punab