klamüüdia (suguhaigus) 08.12.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Soviks teada, kui tõenäoline on saada klamüüdiat või ka teisi suguhaigusi suuseksi tagajärjel? Olen kuulnud, et suuseksi teel on nakatumine palju vähetõenäolisem kui nt. sugulisel või anaalseksi teel. Kas suuseksi kaudu nakatumist mõjutavad ka nt. suus asuvad haavad?

Ette tänades,
Murelik noormees

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Nakatumise risk on tõesti veidi väiksem, kuid kindlasti mitte olematu. Kõik traumad ja haavandid tõstavad suguhaiguste leviku tõenäosust. Soovitan ennast siiski kontrollida.
Edu soovides
Margus Punab