palun abi spermogrammi tõlgendamisel...kas on loot 29.11.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

sain selle lehe kätte ja nüüd tahaks teada...
liikuvus on hea
a 44% ja B 25%
c 16% ja D 15%
seega sellega OK

muret teeb hoopiski morfoloogia,
ideaalseid vaid 5 % ja 95 % anormaalseid (millest 95% anormaalse peaga).

kas sellise näiduga on võimalik rasestuda ja kas vajalik oleks mehele põletiku ravi?

nimelt oleme proovinud juba 1,3 aastat ja minul kõik tehtud k.a. laparoskoopia ja näidud korras.

kui mees keeldub arsti juurde minemast, siis kas spermogrammi alusel kirjutab arst talle retsepti kaasa?
mees oleks nõus andma ka analüüse kuid ainult spermast :))

tänud ja päikest!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Milline on spermatosidide arv?. Liikuvus on tõesti hea. Morfoloogia hinnang sõltub laborist, sest eri laborid kasutavad erinevaid hindamiskriteeriume.
Kuna sperma põletikku pole hinnatud, siis pole põletikuravi pimesi mõtet teha.

Kui teil on kõik uuringud korras, siis tasuks ikkagi korralikult meest uurida: korduanalüüs laboris, kus tehakse ka sperma tsütoloogiline analüüs e. põletikutest (Tallinnas HTI labor, Tartus Maarjamõisa Polikliiniku või Tähe Erakliiniku labor), läbivaatus ja hormoonuuringud.
Mehele võite öelda, et meestearstid ei ole kollid.
Edu soovides
Margus Punab