sperma anlüüs. 24.11.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere!
Küsimus nimelt selline,et kas selliste näitudega on vajalik IVF+ICSI tegemine?
Olen rasetunud ka ja see on kahjuks katkenud.
Kas seda on siiski vaja või võib aidata mehele mingi ravi?Mis spermat tugevamaks ja paremaks teeb?
See analüüs on tehtud 10.12.02.
A-
B 18
C 61
D 21
Normaalseid 2%
Et kas selliste andmetega on ravil mingit mõtet või aitab meile esimesl korral kohe see protseduur?
Kas sperma võib minna paremaks ta ei joo ega ei suitseta ka.
Ja kui palju maksab kogu see protseduur teil?

Ette tänades A.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Soovitus on teil ju teise arsti käest siin portaalis juba olemas. Minu poolt samad sõnad.
Mehe viljakuse hindamiseks ja optimaalse raviskeemi määramiseks ei piisa ainult (ühest) sperma analüüsist. Kindlasti peaks lisama läbivaatuse, teise sperma analüüsi ja hormoonuuringud. Alles siis saab midagi täpsemat soovitada. Soovatan tulla vastuvõtule. Muidugi võite minna otse ka IVF-ICSI ravi peale, kus tulemus sperma kvaliteedist (välja arvatud põletiku olemasolu) oluliselt ei sõltu.
Edu soovides
Margus Punab