kui üks on suurem 24.11.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mu mehel on üks munand märgatavalt suurem, kui teine, kas see on normaalne või peaks ta laskma end kontrollida?
Kristi

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Soovitan kontrollida. Kui mahu vahe on üle 3-4 ml, siis on tavalist tegemist mingi munandit kahjustava haigusega. Kui suuruse muutus on toimunud lühikese aja jooksul, siis peaks arsti visiidiga lausa kiirustama.
Edu soovides
Margus Punab