Iga(peaaegu)õhtune seks 19.11.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Lugupeetud dr Margus Punab

Olen püüdnud rasestuda kaks kuud. Tean, et nii lühike aeg ei näita midagi ja eriti veel ei muretse (pettunud natuke ikka:)), kuid on tekkinud väike küsimus: me seksime praktiliselt igal õhtul. Mõnikord ülepäeva, kuid enamasti siiski u kuus korda nädalas. Enamasti on nädala sees tegu "kähkukatega", sest väsimus teeb oma töö:) - kuid seemnepurse toimub.
Seega, kas mõjutab rasestumist sagedane seksimine - st kas on kinnitust leidnud, et spermatosoidide elujõulisus siis väheneb ja rasestumise tõenäosus kahaneb?
Ma ise olen mõelnud, et kui mehel on soov seksida nii tihedalt, et siis ka spermatosoide valmib tal rohkem... või pole need omavahel seotud, ja mehel võib isu olla ka kolm korda päevas, kuid see ei tähenda, et tal spermatosoide ka kolm korda rohkem tekiks?
Aitäh Teile.

Tervitades ja Teile parimat soovides
Kairi

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Seksiisu ja viljakus käivad mõlemad oma teed. Vahel on suurem seksiisu hoopis teise poole puudujääkide kompensatsioonimehhanism. Kõik sõltub mehe munandimahust ja spermatosoidide töötmise efektiivsusest. Väikese munadimahu tõttu on näiteks Hiinas levinud ilma seemnepursketa seks.
Praegu ei ole vaja muretseda. Kui aga poole aasta jooksul rasedks ei jää, siis tasuks ehk mõlemal esmane kontroll läbi teha.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Seks ja tervis

Vanusele vaatamata on tervis rahuldav. Olen iga päev vähemalt tunni väljas liikumas. Retseptiravimitest tarvitan vererõhu alandajat ja silmarõhu alandajat. Seksuaaltung on teatud määral säilinud ja vahetevahel ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Regulaarne seksuaalelu on ühtpidi oluline tervisemõjur ja teiselt poolt ka hea tervise tunnus. Kuna ei tea partnersuhte seisu, siis A ja B. Esimene küll mitmel moel parema mõjuga.

Loe edasi

eesnahandus

Tervitan! Mulle näib, et on tekkimas midagi taolist nagu "kirjavahetus sõpradega"...
Teie soovitus op'i osas on täiesti tõsiselt võetav. Mõneti seikluslik ja avagardne ka, mis mulle meeldib... ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Mikrofloorat jagate suuremas osas tõesti kristlikult. Samas võib naise kehas mikroobide omavaheline tasakaal päris mitme mõjuri (stress, viirushaigused, lennusõit etc) toel oluliselt muutuda ja see muutus ...

Loe edasi

Vahekordade sageduse mõju viljakusele

Olen kuulnud väidet, et kui olla vahekorras iga päev, siis on viljastumise võimalus nullilähedane, sest nii lühikese ajaga (24 h) tekib liiga vähe ja liiga madala kvaliteediga sperme. Sellest ka küsimus, ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Enamasti on viljatusel siiski hoopis teised ja tõsisemad põhjused kui sage seks. Viimane võib mõjutada neid paare, kelle spermatosoidide tootmine on kehvapoolne ja kus pikem paus enne vahekorda suudab ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: