eesnaha paistetus 27.10.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere. probleem selline, et ühel hetkel eesnahk lihtsalt paistetas üles ja ka tekkis teatav sügeluse tunne. vahekorras ei ole enam olnud umbes 5-6 kuud. ka ei ole ka mingit lima eritust ega ka mitte ebameeldivat lõhna. milles võib olla probleem? kas see võib olla tingitud näiteks mingisugusest hõõrdumisest või millestki sellisest? tänan

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Võimalik põhjus võib olla nii liighoolsas, kui ka ebapiisavas hügieenis. Soovitan pesta peenist seebiga vaid üks kord päevas. Hõõrdumine on vähetõenäoline põhjus.
Kui probleem püsib, siis soovitan analüüside tegemiseks külastada meestearsti. Enne peenist 24 tundi mitte pesta!
Edu soovides
Margus Punab