küsimus 21.10.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Viimasel ajal on abikaasa keeldunud vahekorrast. Põhjuseks kurdab, et munaditesse lööb mingi aja jooksul valu (mitte pidevalt) ning suguti on valulik ja suguti ots mõnikord kiheleb. On probleeme ka viljakusega. (vanus 35a).Mõni aasta tagasi ütles androloog, et üks viljakuse languse põhjuseks on munandite veenilaiendid ja ka teismeeas põetud mumps. Siis sai ravi ja olukord paranes. Samuti leiti ureaplasma, mida raviti antibiootikumidega mõlematel. Siit on küsimus suguelundi valulikuse kohta, mis võiks olla kaebuse põhjus, kas mingi haiguse algus või juba suurema probleemi olemasolu. Aitäh.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on tegemist suhteliselt ägeda eesnäärme põletikuga. Soovitan teie mehele soojalt pöörduda meestearsti poole ja läbida uuringukompleks sugutrakti põletike ja neid soodustavate faktorite (suguhaigused k.a. ureplasma) suhtes.
Põletikud on kõige sagedasemad ja õnneks tavaliselt ka hästi ravitavad viljatuse põhjused.
Edu soovides
Margus Punab