aktiivsuse langus 13.10.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kas on normaalne et 32a mees ei soovi seksida? Kuni mai kuuni 2003 oli nagu kõik normis. Vahekorrad olid stabiilsed ja mehel oli ka huvi (alati kerges alko joobes), nüüd miskipärast enam huvi ei ole. Mais juhtus esimest korda elus krambihoog (alko. tarvitamise tagajärjel) ja peale seda kadus ka huvi. Mida teha? kas sellel vahejuhtumil võib olla mingit seost seksuaalsusega?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Nii keeruliste seoste hindamiseks on informatsiooni liiga vähe.
Krooniline alkoholi tarvitamine kurnab ajapikku organismi välja. Krambihoog võib näidata mingi tõsisema neuroloogilise haiguse lisandumist. Paljud neuroloogilised haigused mõjutavad ka seksuaalsust. Kahjus ei saa teid interneti teel, inimest nägemata ja ilma korralike uuringuteta aidata.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Probleemid seksuaalse iha kadumisega

Tere. Mul on juba aasta selline probleem, et ei taha enam seksida oma naisega ehk puudub seksuaalne iha. Varem pole sellist probleemi esinenud.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kas ainult oma naisega?
Tüüpilised põhjused: ületöötamine, psühholoogilised probleemid omavahelistes suhetes, meessuguhormooni langus, eesnäärmehaigused. Tulge vastuvõtule.

Loe edasi

potentsi langus ravimite kasutamisest

Kasutan antidepressante ja vererõhualandajaid (mitte korrapäraselt), kuna peale nende kasutamist on potentsi langus ja huvi väheneb sexi vastu. Kas peale rohtude võtmise lõpetamist potents taastub. Kui ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Muutused on alati individuaalsed ja sõltuvad teie peenise veresoonte seisundist. Kui asi ei normaliseeru, siis võib abi küsida meestearstilt.

Loe edasi

sperma kogus

Mis tegurid võivad mõjutada sperma koguse vähenemist? Ise olen 22-aastane.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Põletik, hormoonitaseme langus, liigaktiivne seksuaalelu, depressioon, mõned ravimid jne. Kui muutus on püsiv, siis soovitaks ikkagi arsti külastada.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

Sperma

Tere!
Olen 45 aastane mees ja olen märganud,et viimase aasta jooksul on minu sperma hulk oluliselt vähenenud.Kas selle põhjuseks on mingi haigus või see peabki nii olema?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Sperma hulk vanuse tõusuga tõesti väheneb. Samas ei tohiks see vähenemine olla selgelt märgatav. Sperma mahu langus seondub meessuguhormoonide hulga või aktiivsuse langusega organismis. Kui teil on ka ...

Loe edasi

sperma

Millest võib olla tingitud see, et sperma on kergelt verine?

Vastas dr Aivar Tilk

Veri spermas noortel meestel on täiesti ohutu sümptom, mille põhjused on ebaselged- viirusinfektsioonid, veresoonte läbilaskvuse töus, tõusnud eesnäärme veeenisisene rõhk sugulise aktiivsuse ajal jne. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: