kerge valu munandis 07.10.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere, olen 16a-ne 4 aastat tagasi tehti mulle operatsioon vasakpoolsele munandile, millega täpselt tegu oli ei oska öelda kuna arstid rääkisid vanematega, aga mu haiguseraamatus on kirjas midagi ladina keeles - scrotomia sin. selgub et testise ümber vedel mäda, epididymis flegmonoosselt muutunud... see probleem sai lahendatut kuid nüüd just hiljuti ja mõni päev ennegist tunnen selles munandis kerget tunduvat valu, see küll pole katostroofiline aga tunnen ikkagi muret, sest et ei taha et need mul otsast lõigatakse. Kas pean kellegi vastuvõtule minema või ei ole vaja sle prst muretseda? olen mures ka oma tulevase seksuaalelu üle...

tänan

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Saan aru, et teil on opereeritud mädast munandimanuse
põletikku, mis on sellises vanuses üliharv haigus. Praegusel
juhul soovitan soojalt võimalikult kiiresti külastada
meestearsti või uroloogi. Põletiku kordumine võib
põhjustada tõsiseid probleeme hilisemas elus.
Edu soovides
Margus Punab