Seksuaal- või erektsioonihäired? 30.09.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Probleem on selline, et mul pole tõsist sugutungi tekkinud. Tunnen ennast selles valdkonnas lapsena. Lähedasi suhteid kellegagi tekkinud ei ole, ega tunne selleks ka olulist füüsilist vajadust. Kuigi mõte kellegagi koos olla tundub meeldivana, aga ainult mõte. Erutust ja erektsiooni tekitab aga väiksest lapsest peale see, kui ma kannan kummikuid ja käin nendega kuskil mudas kõndimas (tekib nn. ülim mugavustunne) ning ka see, kui näen naisterahvaid kummikuid või kõrgeid saapaid kandmas. Küsimus ongi nüüd selle probleemi kohta, et kas see häire on ravitav ja millise arsti poolt? Läksin psühhiaatri juurde, kes saatis mu sots.ärevushäire diagnoosiga psühholoogi seanssidele. Seal läheb muude probleemidega suht. ladusalt, kuid konkreetsest probleemist ma otsest juttu teinud veel pole. Olen ma õigel teel või peaksin veel mõne valdkonna arste külastama? Kas on tegu lihtsalt psühholoogilise probleemiga?

25a. ikka veel mures ja teadmatuses noormees

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Issanda loomaed on mitmekesine. Sama kehtib ka inimese seksuaalsuse kohta. Soovitan siiski oma murest eelkõige psühholoogile kõnelda. Saan soovitada veel Dr. Poolametsa ja Dr. Rammulit, kes vastavate muredega aktiivselt tegelevad.
Edu soovides
Margus Punab