Jalgevahe igistab 30.09.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Probleem järgmine: jalgevahe higistab, kuna reied on suht jämedad ja puutuvad omavahel kokku. Tegu on ainult reitega mitte suguelunditega. Nahk on muutunud selliseks nagu oleks kilega kaetud ja on normaalsest nahast natukene tumedam. Kõik see on vaid sinna maani kus lõppevad munandikotid. Kuidas peatada selline higistamine? Higistamine oleneb ka sellest, kui pakse pukse kanda. Kui on võimalik siis palun soovitada ravimit või salvi, mis aitab taastada esialgse normaalse naha?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on suure tõenäosusega seenest ja mikroobidest tingitud naha põletikuga. Raviks soovitan Klotrimasooli ja Fusicorti. Kahjuks saate neid ravimeid ainult retseptiga.
Higistamise vähendamiseks peaksite eelkõige kaalu langetama. Põletiku tõenäosust saate vähendada ka magusa piiramisega.
Edu soovides
Margus Punab