seksuaalne identiteet 11.09.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Lp dr Punab! Oskate Te öelda, kas Eestis mõni psühhiaater või psühhoterapeut või seksuoloog või meestearst või mõni muu spetsialist tegeleb seksuaalse identiteedi temaatikaga (õieti selle võimaliku korrektsiooni resp konversiooni küsimustega nö õigemas suunas). Pöördun Teie poole, kuna enamik psühholooge ja psühhiaatreid (ja ka seksuolooge) näib suhtuvat sellisesse küsimuseasetusse (halvasti varjatud) irooniaga (sellisel positsioonil tundub olevat ka Seksuaaltervise Kliinik) või lihtsalt soovib end sellest temaatikast distantseerida (teatav erand näib olevat vaid osa usuäärmuslasi). Lahendus olemasolevat orientatsiooni (nagu seda tajutakse) lihtsalt aktsepteerida (eriti kui seda niikuinii tegelikkuses realiseerida ei kavatseta ja see on vastuolus enda väärtushinnangutega) ei saa ju alati olla universaalne lahendus (kui samal ajal võetakse ette soovahetusi!). Parimat!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Probleem on keeruline ja kahjuks ei ole ka mina õige inimene teid aitama. Soovitan siiski tagasi pöörduda Seksuaaltervise kliinikusse dr. Poolametsa vastuvõtule. Viimastel aastatel on just tema enim teinud vastavate küsimuste lahendamiseks ja selleks vajaliku süsteemi loomiseks Eestis.
Edu soovides
Margus Punab