kas puberteediiga? 08.09.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mu 13.a. pojal on probleem rinnanibudega. Juba välisel vaatamisel on näha, et nad on tursunud. Katsudes on valulikud ja kõvad. Esimest korda kurtis ta seda aasta tagasi. Arvasin siis, et tegemist on murdeeaga ja ei pööranud sellele rohkem tähelepanu. Millega on tegu, kas peaksime pöörduma arsti poole?
Ette tänades!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on tõesti murdeea probleemiga. Põhjuseks kiired hormonaalsed muutused organismis. Tavapäraselt kaob rinnanibude suurenemine 1-2 aasta jooksul ja meditsiinilist vahelesegamist ei vaja. Südame rahustamiseks võite tulla ennast näitama, siis saab seisundit täpsustada.
Edu soovides
Margus Punab