Sügelus 04.09.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere hr Punab!

Probleem järgmine: paar nädalat tagasi avastasin, et suguti sügeleb seestpoolt munandite lähedalt(umb. 1,5 cm ülevaltpoolt) imelikult. Püüdsin nagu peale urineerimistki suguti puhtaks pigistada ja tuli natuke valkjat eritist. Kuna vahepeal oli mõni päev ilma sügeluseta, arvasin, et kõik oli lihtsalt mingi põletik ja nüüd on OK, aga paar päeva tagasi tuli sügelus tagasi. Sügelus ei ole pidev, annab mõned korrad päeva jooksul märku. Selline tunne on nagu seespool on mingi haavand, mis läheb mädanema ja siis sügeleb. Pigistan mäda välja siis mõni aeg ei ole midagi! Oskate ehk selle kohta midagi öelda ja nõustada mida teha?

Tänades Ivo Tartust

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on ilmselt alaägeda kusiti põletikuga. Soovitan esmalt teha heal tasemel (PCR meetodil) suguhaiguste testid. Kui need on korras, siis sperma testi põletiku suhtes.
Edu soovides
Margus Punab