sperma klimpis 28.08.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
olen märganud, et osa spermast on kuidagi klimpis, justkui väiksed kliistri-tükid, vahel rohkem, vahel vähem. mis on viltu ja mida teha?
Tänades,
M, 23

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sperma moodustub munandist tulevast spermatosoide sisaldavast sekreedist (5%), seemnepõiekeste sekreedist (60-70%) ja eesnäärme sekreedist (30%. Viimase rolliks on sperma homologiseerimine s. t. sperma ühtlaseks muutmine. Seega võib eeldada, et tegemist on mingi eesnäärme toimimise häirega. Tegemist võib olla ka lihtsalt teie keha esipäraga.
Edu soovides
Margus Punab