Jalgrattasport 25.08.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Osalesin ühel rattavõistlusel - ca 2,5 tundi sadulas (enamus ajast võistlustempos) ning pärast võistlust avastasin, et suguti ots või eesnahk (ei saa täpselt hetkel aru kumb) on kuidagi tuim.
Istudes asi võimendub. Erektsiooniga probleeme pole.
Sama asi kestab juba teist päeva.
Pikemal rattasõidul on ennegi midagi sarnast esinenud, kuid mõne tunni jooksul olukord on taastunud.
Kas normaalne olukord taastub või on midagi tõsist.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Järeldus- ei tohi nii pikalt järjest kitsa sadula otsas istuda. Lohutuseks võin öelda, et üldjuhul tuimus kaob mõne päeva jooksul. Edasiste probleemide vältimiseks tuleb parandada oma (turva)varustust ja sõita vahelduvalt istudes ja püsti. Kui probleem jääb püsima enam kui viieks päevaks, siis tasuks vastuvõtule tulla.
Edu soovides
Margus Punab