rinnanibude hüpertroofia 17.08.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Lp Margus Punab

Olen 16 aastane noormees ja mu rinnanibud on natukene suuremad kui kui meestel peaksid olema, nimelt sellised puberteedi ikka jõudnud tüdruku rinnanibude sarnased. Ülejäänud rinnaosa on normaalne, ainult rinnanibud on liigsuurenenud.
Käisin poolteist aastat tagasi ka arsti juures, seal tehti mulle meessuguhormooni kontroll ja selgus, et meessuguhormoon on mul väga hea. Samuti tehti 4 süsti puberteedi esilekutsumiseks, kuigi puberteet oli mul juba alanud 3 aastat tagasi. Süstid ei aidanud.
Samuti ei ole ma ka tüsedamat sorti, minu 176 cm pikkuse kohta on kaalu 61 kg.

Mis ravimeid ma kasutama peaksin ja kas neid saab ilma reptseptita osta? Kui palju maksab rinna vähendusplastika?

Ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Minu teada rinnanibude vähendusplastikat ei tehta.
Saaksin samuti pakkuda hormonaalse tasakaalu uuringuid. Sageli on põhjus naisuguhormoonide liias, mis on ka ravitav.
Samas jääb isoleeritud rinnanibu suurenemise puhul põhjus sageli ebaselgeks.
Edu soovides
Margus Punab