Nahahaigus? 30.06.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Paar päeva tagasi tekkisid vasaku munandi küljele valged laigud(välja näevad nagu väikesed valge värvi täpid). Sinna vastu reie siseküljele tekkisid ka punased punnid. Nüüd on vasakult poolt laigud kadunud ja hakkavad tasapisi paremale poole tekkima. Punnid vasaku reie siseküljel ei ole aga tagasi tõmbunud vaid oleks nagu isegi juurde tulnud. Mis see olla võib ja mida tegema peaks?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on ilmselt kubemevoldi põletikuga. Tekitajateks võivad olla nii mikroobid kui ka seened. Kindlasti peab piirkonda vähemalt kaks korda päevas sooja vee ja leebe seebiga pesema ning seejärel korralikult kuivatama. Kui nähud ei taandu tasub ravi saamiseks tulla vastuvõtule.
Edu soovides
Margus Punab