Mehe (poisi, nooruki) kasvamine. 27.06.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist!Mis vanuseni kasvad mehed? Mu poeg saab kohe 17 aastaseks ja on praegu 172 sm pikk, sale. Mitte just väga vähe, kuid... Meessoost lähisugulased on ikka kõik umbes 180 sm mehed. Kas see, et ta on aastaid olnud selline öösel hilja (palju õppida) magama mineja, mõjutab kasvamist.? Tänan!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kasvu ja arengukõverad võivad olla vägagi individuaalsed. Samuti on kasvu mõjutavaid faktoreid väga palju. Olulisel kohal on siin tõesti noorukiea eluviisid. Tähtsam, kui lähisugulaste lõpppikkus on nende arengukiirus. Juhul kui ka isa kasvas aeglaselt, ei tohiks probleeme olla. Igaks juhuks soovitan konsulteerida poiste arengu spetsialiti dr. Vallo Tillmanniga Tartu Lastekliinikus.
Edu soovides
Margus Punab