väike poiss 02.05.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 4 aastase poisi ema. Palun öelge mitmendast eluaastal peab poistel hakkama eesnahk üle peenise pea liikuma. Käisime lapsega pool aastat tagasi kirurgi juures läbivaatusel, et kas kõik on korras, kuna tal eesnahk ei liigu üle peenise pea. Arstil õnnestus küll eesnahk üle tõmmata, kuid lapsel oli see pisut valus tegevus. Siis öeldi, et küll aja pikku kõik korda läheb. Minu mitmel tuttaval, kellel on samuti pojad (juba 5 aastased) on tehtud ümberlõikus. Kunas peaks hakkama muret tundam ja kas siis peaks samuti pisut tugevamalt seda eesnahka liigutama hakama? Kas peaks uuesti külastama arsti?

Ette tänades Teid vastuse eest.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Usun, et muretsemiseks pole põhjust. Teie poega peaks ravima vaid siis, kui eesnaha kitsenemine tekitab lapsele ebamugavust või põletikke.

Vaadake palun ka minu eelnevat vastust samal teemal.

Tervist soovides

Margus Punab